Çarşamba, Nisan 7, 2021

Avatar The Shadow of Kyoshi Kitabı Bu Yaz Çıkıyor

Abone ol

Ülkemizde de çok sevilen çizgi dizi Avatar Son Hava Bükücü‘nün ön hikayesi olan Avatar Kyoshi’nin ilk kitabı, The Rise of Kyoshi geçen yaz çıkmıştı. Bu yaz ise okuyucular The Shadow of Kyoshi kitabıyla buluşacaklar.

Birçok hayran, Hava keşişi Avatar Aang’in serisinin en iyisi olduğunu düşünse de Avatar evreni genişlemeye devam ediyor. Yeni kitaplar, zamanında aklımızı kurcalayan soruları cevaplayacak nitelikte olacak. Geçen yıl F.C. Yee tarafından kaleme alınan Avatar: The Last Airbender: The Rise of Kyoshi kitabı evrenin hayranlarıyla buluşmuş ve büyük beğeni toplamıştı. Toprak Krallığından kadın bir avatar olan Kyoshi’nin macerasını anlatmaya devam eden ikinci kitap Avatar: The Shadow of Kyoshi ise bu yaz, 21 Temmuz’da yayınlanacağı duyuruldu.

Romanın danışmanlığı yine Michael Dante DiMartino tarafından yapılacak ve bu romanın da yazarlı yine F.C. Yee olacak.

MUITAS NOVIDADES SOBRE "A LENDA DE KYOSHI" - Deal With That News ...

Avatar: The Shadow of Kyoshi Kitabı Konusu ve Tanıtımı

Kyoshi’nin Avatar yanının oturacağı vakit geldi ancak bunun bedeli ağır olacak. Akıl hocasının da ölmesiyle birlikte barışı ayakta tutmak için 4 ulus arasında seyahat ediyor. Ancak onun namı yayılırken Ruhlar Alemi’nden bir tehdit vuku buluyor. Bu tehditi durdurmak için Kyoshi, Rangi ve ne kadar gönülsüz olsalar da müttefikleri, Dört Ulus geri döndürülemez bir şekilde yıkılmadan önce güçlerini birleştirmeli. Bu devam kitabı, alçakgönüllü bir kız olan Kyoshi’nin nasıl adaletin acımasız savaşçısı haline gelip asırlar sonra bile saygı ve korku ile adı anılan bir Avatar olmayı başardığının öyküsünü anlatmaya devam ediyor.”

ナルト フウ wiki - Darin Smalls

The Shadow of The Kyoshi’nin Türkçe’ye Çevrilip Çevrilmeyeceği Meçhul

Okuyuculardan olumlu geri dönüşler alan ilk kitabın ardından çıkacak olan devam serisi, okurla 21 Temmuz 2020’de buluşacak. Kitap, şimdiden Amazon gibi popüler satış sitelerinde ön siparişe açılmış durumda. Ayrıca, ilk kitabın basımının 7 Temmuz’da yeniden yapılacağı söylentiler arasında bulunmakta.

Nickelodeon ve Abrams Books‘un ortaklığında hazırlanan The Kyoshi Novels adlı serinin Türkçeye çevrilip çevrilmeyeceği ise merak konusu. Çünkü serinin ilk kitabı olan Avatar: The Rise of Kyoshi bile henüz Türkiye’deki Avatar hayran kitlesiyle buluşmuş değil.

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler