Çarşamba, Nisan 7, 2021

Elon Musk: Tweetlerimden Bazıları Kesinlikle Aptalcaydı

Abone ol

Elon Musk Tweetleri

Girişimci Elon Musk için, özel bir uzay şirketi olan SpaceX ‘in yörüngeye ilk kez insan fırlatmasıyla sonuçlanabilecek garip birkaç hafta oluyor.

Ve şimdi, uzay şirketi SpaceX ‘in iki NASA astronotunu şirketin Crew Dragon uzay aracını uluslararası uzay istasyonuna yollamadan birkaç gün önce Musk, tuhaf kıvrımlar üzerinde düşünmek için zaman ayırdı ve Bloomberg ile yapılan bir röportajda, bunun bir dizi “oldukça yoğun gün” olduğunu söyledi.

Musk’ın biyografisini yazan, Bloomberg’den Ashlee Vance’a, “Şimdiye kadar attığım tüm tweet‘lerin yanında değilim” dedi. “Bazıları kesinlikle çok aptalcaydı. Dengede, iyiler kötüye ağır basar.” dedi.

İnsanları eşi görülmemiş oranlarda bir pandemiden korumaya yönelik izolasyon, Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın üretimini yavaşlattı. Ve o, üretimi hızlandırmak için çalışanlarının işlerini ve hatta hayatlarını tehlikeye atıyor gibi.

Elon Musk

Musk geçen ay sinirli bir şekilde “FREE AMERICA NOW” yani Özgür ABD Hemen olarak çevirebileceğimiz bir tweet attı.

Hatta Nisan ayının sonlarında “Anayasal haklar hiçe sayılarak insanlar evlerine hapsedilmiş durumda” dedi ve bu durumu ”Faşist bir yaklaşım” şeklinde değerlendirdi. Musk Geri adım da atmadı.

Elon Musk, Ashlee Vance‘a “Bence istatistikler aslında COVID testi yapılmamış ancak COVID benzeri semptomlara sahip olan insanları dahil ettikleri noktada güvenilmez hale geliyor.” “İstatistikler muhtemelen Nisan ayı ortalarında sahteleşti. Yaklaşık yüz COVID benzeri semptom var. Kısacası hiçbir şey.” dedi.

“Veriler artık geçerli değil. Bununla birlikte, belki üç ya da dört hafta izinli olduğumu söyleyebilirim ” şeklinde açıklama yaptı.

Bugün itibariyle, dünyadaki en parlak zihinlerin bazıları tarafından toplanan verilerin geçerliliğini değerlendirmek istiyorsanız, Dünyada 345.223’den fazla insan öldü. Yakında, Birleşik Devletler muhtemelen 100.000 ölümü daha açıklayacak.

Peki Elon Musk neden böyle tweetler atıyor? Bu, Musk’a göre, başka bir aracı olmadan ve insanlarla doğrudan bir iletişim hattı kurmakla ilgiliymiş.

Musk, “Herkesi, özellikle Twitter’da mutlu etmek zor,” dedi röportajda. “Bak, tartışmalı olmayan şeyler söyleyebilirsin, ancak sonra sıkıcı oluyorsun ve kimse umursamıyor. Söylediğim bazı şeyler, onları geri çekmek istiyorum.” diye de ekledi.

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler